Springe zum Inhalt

Bitcoin za 20 tys. dolarów prawdopodobnie jako trąbka upoważnia Biden Transition.

Bitcoin chce ponownie przetestować swój wszechczasowy haj, blisko 20.000 dolarów, ponieważ Donald Trump upoważnia swoją administrację do współpracy z prezydentem-elektem Joe Bidenem w zespole przejściowym.

We wtorek, kilka godzin po tym, jak szefowa Administracji Usług Ogólnych Emily Murphy poinformowała pana Bidena, że pan Trump zatwierdził oficjalny rządowy proces transformacji, flagowa kryptokur waluta wzrosła ostrożnie.

Oświadczenie pojawiło się po zatwierdzeniu przez Michigan wyników wyborów. Stan nie znalazł żadnych dowodów na znaczące oszustwa wyborcze, jak twierdził pan Trump.

Bitcoin Boom kontynuuje

W 0755 UTC kurs Bitcoin do dolara wzrósł o 0,17 procent, co jest zgodne z amerykańskimi kontraktami terminowymi na akcje, które również wzrosły we wtorek w handlu przed sesją. Na przykład kontrakty terminowe powiązane z benchmarkiem S&P 500 - wzrosły o 0,6 proc. przed dzwonkiem otwierającym w Londynie. Akcje w Azji również wzrosły.

Rynki wyraziły zaniepokojenie po tym, jak urzędujący sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin odmówił udzielenia wsparcia dla awaryjnych instrumentów kredytowych Rezerwy Federalnej. Analitycy zauważyli, że pan Trump użył swoich narzędzi kadrowych, aby ograniczyć uprawnienia administracji pana Bidena do zajęcia się skutkami gospodarczymi USA.

Bitcoin pozostaje jednym z największych beneficjentów programów pożyczkowych Fedu.

Rajdy Bitcoinów 400% od połowy marca.

Bank centralny wydrukował około 20 procent banknotów dolarowych, które kiedykolwiek istniały w samym tylko roku 2020. Z drugiej strony, Bitcoin zrobił coś zupełnie przeciwnego, prowadząc nieodłączną politykę gospodarczą, która co cztery lata zmniejsza podaż o połowę.

Obawy przed inflacją, w połączeniu z ujemnymi długami, popchnęły inwestorów w kierunku rzadszych alternatyw, takich jak Bitcoin. Krypto waluta wzrosła o ponad 350 procent po ogłoszeniu przez Fed programów ekspansywnych. Administracja Trump próbowała położyć kres dużej części tej pomocy, szkodząc w ten sposób dalszym bykom Bitcoina.

Oświadczenie GSA złagodziło naglące źródło niepewności inwestorów co do sprawnego przekazania Białego Domu panu Bidenowi. Robert Rennie, globalny szef strategii rynkowej dla Westpac, powiedział FT, że przejście to ograniczy skutki decyzji pana Mnuchina.
Pakiet stymulacyjny

Wyraźne przejście dla pana Bidena utorowało dalszą drogę dla długo oczekiwanego pakietu pomocy koronawirusowej.

Prezydent-elekt zobowiązał się wcześniej do zwiększenia wydatków rządowych na walkę z rosnącym bezrobociem obok infekcji COVID-19. Jeżeli demokraci zdobędą większość w Senacie i Kongresie, drugi pakiet stymulacyjny nie napotka na żaden opór polityczny.

Inwestorzy detaliczni i instytucjonalni (czytaj PayPal) zwiększyli swoją ekspozycję na Bitcoin'y na tle podobnych perspektyw. Więcej bodźców zmniejsza siłę nabywczą dolara amerykańskiego. To zwraca więcej ludzi w kierunku bezpieczeństwa rzadkich aktywów, takich jak Bitcoin, tak mówi Alex Mashinsky z Celsius Network. Fragmenty:

"Ludzie muszą zrozumieć, że nie ma zwrotu w obligacjach, a one niosą ze sobą wiele zagrożeń. A kupowanie na giełdzie w każdej chwili w samym środku pandemii i recesji nie brzmi jak apetyczna propozycja."

To trochę uzasadnia, dlaczego Bitcoin miałby ponownie przetestować 20.000 dolarów do końca tego roku - lub w pierwszym kwartale 2021 roku na szczycie.