Co Bitcoin Whales Mass Exodus z Giełdy oznacza dla rynku

W ostatnich tygodniach duża część Bitcoinów, które piętrzyły się w górę, była stale usuwana z giełd, na których je kupowano, i przenoszona do prywatnych portfeli. W przeszłości, wieloryby wykonywały takie ruchy przed wybiegiem byków, więc wyjście wieloryba z giełdy może oznaczać, że zbliża się znaczący wybieg byków.

Ki-Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant, firmy zajmującej się analizą łańcuchów blokowych, uważa, że duży wolumen BTC opuszczających giełdy jest sygnałem, że zbliża się duży ruch cenowy.

Chodzi o to, że wieloryby przenoszą swoje fundusze do bardziej bezpiecznych portfeli. Giełdy mogą być przedmiotem ataków hakerów i nawet najbardziej renomowane giełdy kryptograficzne nie są w 100% bezpieczne. I oczywiście, przenoszenie monet jest wskazówką, że ich posiadacz nie będzie sprzedawał w najbliższym czasie.

Jego rady na najbliższe miesiące można złamać w dość prosty sposób.

„KUPUJ #BTC, gdy wieloryby wysyłają bitcoins z giełdy.“

W kwestii osi czasu, Ki Young Ju używa historii z przeszłości jako przewodnika.

„Rynek BULL’a zaczyna się zazwyczaj cztery miesiące po tym, jak giełda osiąga średnią wypłatę z roku na rok.“

Według Ki Young Ju, wieloryby Bitcoinów wykorzystują zwykły ruch monet do wpływania na cenę aktywów cyfrowych.

„Moim zdaniem, wieloryby wydają się sprzedawać #BTC, gdy giełda jest cicha i przyciągają uwagę innych inwestorów, używając spadku cen.“

Inne badania również potwierdziły te ruchy monet. Dane z Santiment, firmy analizującej łańcuchy blokowe, pokazują, że ilość Bitcoinów przechowywanych na scentralizowanych giełdach jest obecnie na niskim poziomie od wielu lat. W rzeczywistości poziom ten nie był tak niski od maja 2018 roku. A ilość Bitcoinów przechowywanych na giełdach spadła o 40% w stosunku do rekordowego poziomu w lutym tego roku.

Ostatnie zdarzenie związane z obniżeniem Bitcoin System o połowę było katalizatorem dla osób kupujących Bitcoin. I to było zdecydowanie częścią powodu, dla którego Bitcoin doświadczył dużego wzrostu kilka miesięcy temu. Połówki historycznie napędzały rynki hossy, więc skoro wieloryby spodziewają się nadchodzącego wzrostu wartości, to ma sens, że zapewniają sobie większe bezpieczeństwo aktywów.

Częścią piękna Bitcoin jest fakt, że społeczność może monitorować ruch tych wielorybów. W miarę upływu czasu i budowania przez nas większych próbek, informacje te staną się tylko bardziej wartościowe i pomocne w przewidywaniu przyszłych zachowań rynków kryptokurrency.

Author: